Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Falsum In Omni, dwuutworowe demo.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Falsum In Omni, dwuutworowe demo.

Gitarzysta, z którym nagrywałem kiedyś wiele muzyki, czasami nie odkładał gdzieś daleko swoich instrumentów i jako że miał tych prawdziwych znacznie więcej pod ręką niż ja, również nagrywał coś na własną rękę. Chciałbym dzisiaj wrzucić dwa utwory jednego z jego lepszych, własnych projektów mianowicie kawałki projektu o nazwie Falsum In Omni, który założony został latem w 2006 roku. Pierwszy utwór został zarejestrowany w okolicach lipca w 2006 roku i miałem przyjemność asystowania przy jego nagrywaniu. Wymienialiśmy się wtedy pomysłami i wieloma innymi spostrzeżeniami, co do tego, jak mógłby zabrzmieć ten utwór. Ja wogóle nie maczałem przy tym palców, bo widząc, że gościowi świetnie to idzie, sam byłem ciekam całego końcowego efektu i zależało mi na tym, żeby to był właśnie jego utwór. Lubię słuchać tego, co ktoś bez mojego pchania się jest w stanie nagrać samodzielnie, to dla mnie taka egzotyka, że mogę analizować i słuchać czegoś czyjegoś i to nagranego od początku do końca na prawdziwych instrumentach. Wyjątkiem jest tutaj jedynie programowana perkusja, reszta tzn. wokale, gitary, bas są nagrane w pełni na żywo, na osobnych ścieżkach oczywiście, czyli ścieżka po ścieżce. To odnośnie pierwszego utworu pt. "Two Different Worlds". Nieco inaczej przedstawia się sprawa z drugim utworem, tzn. nie byłem przy jego nagrywaniu, ale wiem, że tutaj było podobnie czyli programowana perkusja, a reszta, to już wiadomo. Polepszona jest też produkcja w drugim utworze, tzn. wokale są wyraźniejsze (wiem, że były nagrywane na o wiele lepszym mikrofonie z elementami, jakich używa się w profesjonalnym studiu nagraniowym), lepsza jest też jakość brzmienia gitary i obróbka perkusji (moim zdaniem brzmi świetnie) i w tle jest oczywiście bas. Utwór był zgrywany również na innym programie niż ten pierwszy kawałek i myślę, że to słychać. Drugi utwór, mianowicie "Till I Am Alive" nagrany został w czerwcu w 2016 roku i jak dla mnie jest to naprawdę fenomen, jak da się nagrać dwa utwory w tak dużym odstępie czasu, a jednak na pierwszy rzut oka brzmią one dosłownie, jak z jednego materiału i z jednej sesji. Poniżej utwór Falsum In Omni - Two Different Worlds.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Lewa ręka mafii
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów