Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Przygoda z muzyką

Awatar Etanim
    Człowiek od czarnej roboty
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    "Hlidskjalf" to była siódma płyta, a taką muzykę tworzył Burzum na swojej pierwszej płycie. Polecam posłuchać przynajmniej do wokali.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim
    Druga płyta, o której wspomniałem, to był Tiamat z "A Deeper Kind Of Slumber", chyba z 1997 roku. "Dobijałem" się tą płytą bardzo długo. Pod jej wpływem założyłem w 1999 roku nawet jeden z iluś tam moich projektów o nazwie Sunset Atmosphere, później jako Sleepless Terminus. Może kiedyś coś tam z tego wrzucę na forum.
    Treesfellow, Antipatris, Knowledge, The Pilgrim's Progress, Miraculum, Og's Tod.

Awatar Etanim

Awatar Etanim

Awatar Etanim
    Dzisiaj chciałbym wrzucić kilka kawałków, które są raczej znane albo śpiewają je znani wykonawcy, więc może trochę powiać nudą. Myślę, że nie ma sensu, żeby wrzucać kawałków Stinga "Shape Of My Heart", "Englishman In New York", "Fragile" i "Fields Of Gold", bo zna to chyba każdy, ale właśnie te kawałki i m.in. te które chciałbym dzisiaj wrzucić, miały decydujący wpływ na powstanie czegoś takiego jak moje Miraculum i moje częściowe pójście w stronę pop rocka. Poniżej George Michael i "Jesus To A Child". Moim zdaniem świetny kawałek i nie interesuje mnie to, dlaczego i o kim on to śpiewał. Na tej płycie ten człowiek pokazał mi, że muzyka pop może brzmieć bardzo artystycznie, a nie tylko komercyjnie.

Awatar Etanim
    Tak naprawdę w Varius Manx wsiąknąłem dopiero po przesłuchaniu tych dwóch płyt, czyli "Eta" i "Eno". Moim zdaniem obie te płyty są geniuszem polskiej muzyki pop rockowej. Może się to nie spodoba, ale takie naprawdę mam zdanie. Mają klimat, zawierają świetne, delikatne pogłosy na instrumentach i wokalu i to właśnie buduje ten bliżej nieokreślony klimat, który daje mi odczucie, że nagrywanie tego to nie było odbębnienie kolejnej sesji nagraniowej i dlatego płyty te nie brzmią sucho. Mogę słuchać ich na okrągło. Poniżej chyba mniej znany kawałek z płyty "Eno", ale świetny jak większość.

Awatar Etanim
    Kawałek z płyty "Eta", który może wydawać się zwykłym wypełniaczem, ale ma naprawdę dobry refren, który już za pierwszym razem zapadł mi w pamięć.

Awatar Etanim
    Poniżej kawałek Kylie Minogue, "Dreams" z płyty chyba z 1998 roku. Pomijam ten niepotrzebny wstęp z pompą, ale dalej jest już tylko lepiej. Wrzucam wersję koncertową, bo to ona moim zdaniem jest najlepsza, na płycie niestety nie ma tej przestrzeni, jak tutaj.

Awatar Etanim
    Kiedy jakiś czas temu wrzucałem na forum przedostatni kawałek Dark Holy "The End Of Sorrow", pisałem o tym że Paradise Lost mieli swój własny styl grania riffów w połączeniu z solówkami. Wrzucam dzisiaj trzy kawałki Paradise Lost, które są dobrymi przykładami tego. Pierwszy, to kawałek z ich najnowszej płyty. Usłyszałem go po raz pierwszy raczej niedawno i zostałem pozytywnie zaskoczony, że po tylu latach nie grania przez nich metalu, potrafili jeszcze skomponować taki dobry utwór. Bardzo podoba mi się tekst tego kawałka, bo w niewielu trackach metalowych są aż tak sensowne teksty. W refrenie jest "God asks not to kill, God asks not to kill, God asks not, godless sworn to kill, godless sworn to kill, God asks not".

Awatar Etanim
    W tym kawałku, w refrenie jest ewidentny przykład tego typu schematycznych solówek.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów